ID produktu: 844967

Maultrommel 844967 - Drumla średnia

28,00 zł
Brutto 24h
Ilość

Drumla najczęściej wykonana jest z metalu, przy czym instrumenty europejskie wykonywane są ze stali, natomiast azjatyckie z brązu. Czasami np. na Dalekim Wschodzie, Indochinach, Alasce wykonywany jest z drewna, bambusa lub innych materiałów. Dzięki swojej prostej budowie instrument używany jest w różnych formach od wielu wieków i w różnych regionach świata: Środkowa i Wschodnia Azja, Indochiny, Indie, Alaska. W Europie popularny m.in. w muzyce cygańskiej.

Technika gry

Na drumli gra się, trzymając ją w ustach i szarpiąc palcem ruchomy języczek, przy czym najczęściej opiera się nieruchomą część instrumentu na zębach. Czasem trzyma się go bezpośrednio w ustach bez kontaktu z zębami (technika water drop). Zmiany wysokości i barwy dźwięku uzyskuje się, zmieniając ułożenie jamy ustnej (poprzez odpowiednie ruchy języka i podniebienia), zmieniając ułożenie ust oraz poprzez wciąganie/wydychanie powietrza.

Pochodzenie nazwy

Angielska nazwa drumli – "jaw harp" (jaw – szczęka, harp – harfa) często mylnie nazywana jest "Jew's harp" (harfa Żyda), co powoduje błędne wyobrażenie o pochodzeniu instrumentu – prawdopodobnie przywędrował on do Europy ze Wschodniej Azji, może z krajów stepowych (jak Kazachstan czy Tuwa), ze strefy tajgi (Jakucja, Buriacja) lub z którychś gór (Ałtaj, Sajany, Tybet).

Specyfikacja

  • Klasyczna Drumla 
  • Rozmiar średni
  • Dostępna w trzech kolorach: Niebieski, czerwony oraz szary (Prosimy podać kolor w uwagach do zamówienie, w innym przypadku kolor będzie wybierany losowo)
  • Cena dotyczy 1 sztuki

Ilość produktów w danym kolorze ograniczona - W przypadku braku danego koloru, wysyłamy inny.

Zapytanie o produkt: Maultrommel 844967 - Drumla średnia

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!