ID produktu: GP-500BP

Casio Celviano Grand Hybrid GP-500 - Pianino cyfrowe

14 999,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Instrument pochodzi z wystawy sklepowej, nie posiada widocznych śladów użytkowania i jest w pełni sprawny.

Rewolucyjna klawiatura i doskonałe brzmienie – Casio Celviano Grand Hybrid GP-500

Najnowszy model Casio Celviano Grand Hybrid GP-500 to wyjątkowy hybrydowy instrument. Zaawansowany moduł brzmieniowy pozwala na reprodukcję barwy fortepianu zaczerpniętej wprost ze światowej sławy instrumentów akustycznych. Pełnowymiarowa klawiatura o naturalnej długości klawiszy jest wykonana z drewna, co zapewnia dokładnie taką samą pracę jak w fortepianie. Oprócz wysokiego poziomu realizmu, instrument oferuję także wszystko to, co najnowsza technologia cyfrowa może zaoferować, czyli różnorodność brzmienia, nagrywanie audio, funkcja Concert Play, doskonałe nagłośnienie i wiele innych opcji, dzięki którym gra na tym instrumencie jest niezwykle inspirująca.

Barwa fortepianu Casio Celviano Grand Hybrid GP 500 jest dostępna w postaci trzech brzmień nagranych na najpopularniejszych instrumentach akustycznych. Precyzyjnie ujęcie każdego dźwięku zapewnia oddanie głębi brzmienia fortepianu koncertowego:

  • Berlin Grand – zrównoważone, pełne elegancji brzmienie, idealne do gry impresjonistycznej. Charakteryzuję się wyjątkową przejrzystością barwy w całym zakresie.
  • Hamburg Grand – jasny, bogaty dźwięk. Zadowoli każdego pianistę szukającego szerokiego zakresu ekspresji. Sprawdzi się w każdego rodzaju muzyce, niezależnie do stylu i epoki.
  • Vienna Grand – barwa o głębokim potencjale niskich tonów. Doskonała do gry subtelnej i żywiołowej dzięki brzmieniu pełnemu miękkości. To idealne narzędzie do pracy nad klasycznym repertuarem.

Casio Celviano Grand Hybrid GP 500 – wysoka jakość oraz maksymalna przyjemność z gry

Casio Celviano Grand Hybrid GP 500 to doskonały instrument o pełnym, głębokim brzmieniu. Barwa Grand Berlin to efekt wspólnej pracy dwóch firm wiodących prym w swoich dziedzinach. Japoński producent instrumentów zaprosił do współtworzenia tego brzmienia jedną z najbardziej uznanych firm tworzących fortepiany akustyczne – C. Bechstein. Model fortepianu D282, światowej klasy instrumentu, został skrupulatnie przestudiowany przez inżynierów, a następnie dokładnie, dźwięk po dźwięku zarejestrowany. Przy reprodukcji barwy w siedzibie japońskiej firmy pomagał Werner Albrecht, główny inżynier w firmie C. Bechstein odpowiadający za ostateczne brzmienie fortepianów tej firmy.

Ostateczne zamknięcie całego procesu twórczego sprawiło, że użytkownicy Casio Celviano Grand Hybrid GP500 mogą cieszyć się barwą idealnie odwzorowaną. Firma C. Bechstein istnieje na rynku od 1853 roku. Wysokiej klasy pianina oraz fortepiany tej firmy były wybierane przez najwybitniejszych kompozytorów oraz pianistów do tworzenia ponadczasowych dzieł dzięki swej nieskazitelnej czystej barwie oraz wspaniałej klawiaturze. Do dnia dzisiejszego firma C. Bechstein jest utożsamiana z najwyższymi wartościami w sztuce tworzenia instrumentów akustycznych, które są wybierane do najlepszych sal koncertowych na całym świecie.

Moduł brzmieniowy AiR Grand Sound Source

Nowa, innowacyjna linia instrumentów Casio Celviano Grand Hybrid została wyposażona w nowoczesny moduł brzmieniowy AiR Grand Sound Source, który jest dostępny również w modelu GP500. Jego zastosowanie tworzy niesamowicie rozbudowaną i realistyczną barwę fortepianu. Wielowymiarowy system tworzenia dźwięku zapewnia pełne bogactwo barwy, a symulator efektów akustycznych odtwarza charakterystyczne cechy dźwięku. Całość tworzy autentyczne brzmienie, jakiego poszukuję każdy pianista.

Casio Celviano Grand Hybrid GP500 tworzy nową jakość pośród wszystkich dostępnych na rynku cyfrowych pianin. W fortepianie akustycznym dźwięk zmienia się pod względem głośności i jakości poprzez cały czas, od momentu uderzenia struny przez młoteczek, aż do całkowitego wyciszenia. Wielowymiarowy system tworzenia dźwięku ( Multi Dimensional Morphing) umożliwia odwzorowanie najsubtelniejszych zmian w barwie przez cały okres wybrzmienia. Technologia ta zapewnia możliwość ekspresyjnej gry oraz radość obcowania z doskonałym dźwiękiem.

Rezonans instrumentu, system odtwarzania mechanicznych dźwięków i realna praca mechanizmu młoteczkowego – zalety Casio Celviano Grand Hybrid GP-500

Casio Celviano Grand Hybrid GP500 to również system odtwarzania dźwięków mechanicznych – fortepian podczas grania generuję kilka dźwięków wynikających z pracy mechanizmu. Dbając o szczegóły, japońska firma wyposażyła swój model w cztery różne rodzaje tych dźwięków, których głośność można dowolnie regulować. By w pełni oddać grę na fortepianie akustycznym, firma opracowała system odtwarzania różnych form rezonansów, jakie posiada prawdziwy instrument. Całość zapewnia odwzorowanie harmonicznych ciągów pomiędzy różnymi strunami po uderzeniu klawisza, co wzmaga autentyczność brzmienia. Zadbano też o rezonans wynikający z użycia pedałów, pozwala to na selekcję, kontrole oraz ostateczną syntezę każdego z możliwych źródeł rezonansu zależnie od sposobu gry.

Casio Celviano Grand Hybrid GP500 to doskonały, dopracowany pod każdym, nawet najmniejszym względem instrument, który zachwyci każdego, nawet najbardziej wymagającego pianistę. Firma dokładnie odwzorowała różnice w prędkości wydobywania dźwięku zależne od tego, jaki klawisz został uruchomiony. Ta bardzo ważna właściwość instrumentu akustycznego została różnie zaprogramowana dla trzech podstawowych barw fortepianu. Prędkość wydobywania dźwięku może też być regulowana wedle preferencji użytkownika.

Naturalne wybrzmienie dźwięku i autentyczna praca pedałów to niezaprzeczalne atuty Casio Celviano Grand Hybrid GP-500

Dźwięk fortepianu zależy nie tylko od siły uderzenia, ale także od prędkości zwalniania klawisza. Różne sposoby artykulacji powodują, że barwa fortepianu potrafi być tak różnorodna. Najnowszy model Casio Celviano Grand Hybrid GP-500 posiada specjalny system odpowiedzialny za wybrzmiewanie dźwięku w zależności od tego, czy gramy techniką staccato czy też legato. Oprócz tego model ten odznacza się autentyczną pracą pedałów. Wyjątkowy efekt zwolnienia tłumików wszystkich strun przy pomocy pedału jest istotą potężnego i głębokiego brzmienia fortepianu akustycznego.

Całość pracy mechanizmu w nowym modelu Casio Celviano Grand Hybrid GP-500 jest odwzorowywany w najdrobniejszych szczegółach, wraz z odgłosem samego wciskania pedału oraz dźwięku lekkiego pobudzania wszystkich strun. Ważne jest również to, iż zastosowanie systemu płynnej zmiany naciskanego pedału umożliwia realizację delikatnych zmian w pogłosie, wywoływanych poprzez stopniowe zwalnianie tłumików. To z pewnością pozwoli wprawnym pianistom na bardzo ekspresyjną grę na tym wyjątkowym instrumencie.

Nowy system nagłośnieniowy oraz efekt otwartej klapy instrumentu

Dla całej serii instrumentów hybrydowych firma Casio zaprojektowała nowy, specjalny system nagłośnieniowy. By oddać całość brzmienia bogatych, potężnych barw – od najniższych poprzez średnie aż do najwyższych tonów, Celviano Grand Hybrid GP-500 posiada czterokanałowy system audio połączony aż z sześcioma głośnikami rozmieszczonymi precyzyjnie w takich miejscach, by osoba grająca słyszała dźwięk dokładnie tak jakby grała na prawdziwym instrumencie. W najnowszym modelu nie mogło zabraknąć również wielokrotnie nagradzanej technologii symulacji otwartej klapy instrumentu akustycznego, wraz z dodatkową możliwością uchylania górnej obudowy instrumentu.

Obie funkcje, dostępne w modelu Casio Celviano Grand Hybrid GP-500, wpływają na barwę oddzielnie, oferując niespotykane dotąd możliwości kreowania przestrzennego i bogatego dźwięku. Każdy, kto choć raz miał okazję zetknąć się z prawdziwym fortepianem wie, iż pełniejsze i mniej stłumione brzmienie wydobywa się z otwartego instrumentu, co często stosowane jest w salach koncertowych. Natomiast znacznie subtelniejszą barwę usłyszymy przy całkowicie zamkniętej klapie, co również posiada swoje niepodważalne walory akustyczne. Dzięki technologii symulacji otwarcia klapy instrumentu do naszej dyspozycji mamy cały szereg różnych ustawień, co pozwala na szczegółowe dostosowanie brzmienia.

Cyfrowa symulacja wnętrz oraz pozycji słuchacza, synchronizacja equalizera z głośnością oraz tryb słuchawkowy

Oprócz tak wielu technologii pozwalających tworzyć bogate brzmienie w nowym, wysoce innowacyjnym modelu Casio Celviano Grand Hybrid GP-500 znajdziemy także ciekawe rozwiązania, które imitują grę w jednej z dwunastu różnych sal koncertowych. Dodatkowo, każda z nich posiada aż cztery możliwości zaprogramowania pozycji osoby słuchającej. To narzędzie przyda się każdemu koncertującemu pianiście przy dopracowywaniu repertuaru na występy w różnych warunkach, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Model Casio Celviano Grand Hybrid GP-500 został również wyposażony w synchronizację equalizera z poziomem głośności – technologia ta ujednolica barwę podczas cichego grania, dostosowując poziom niskich i wysokich tonów, które zanikają przy takim ustawieniu. Dzięki temu rozwiązaniu, każdy może ćwiczyć bez obawy o stratę jakości brzmienia w warunkach, które wymagają różnej głośności. Dla osób, które pragną ćwiczyć na słuchawkach, firma opracowała wyjątkowy system słuchawkowy. Dzięki niemu przestrzenny dźwięk fortepianu nie zostaję w żaden sposób zatracony i utrzymuje swoje bogactwo, a osoba grająca nie odczuwa różnicy pomiędzy graniem z i bez słuchawek.

Klawiatura – autentyczne doznania już od pierwszego dotyku

Każdy ruch oraz dotyk klawiatury przez pianistę jest najistotniejszym czynnikiem wpływającym na barwę brzmienia. Casio Celviano Grand Hybrid GP-500 zapewnia pełen realizm w najważniejszej części instrumentu, czyli w mechanizmie młoteczkowym i klawiaturze. Każdy klawisz jest naturalnej długości i jest wykonany z tego samego drewna, co klawiatura w prawdziwym fortepianie akustycznym. Kolejnym czynnikiem jest zainstalowanie prawdziwych młoteczków, co pozwala na odczuwanie tego samego ciężaru oraz pracy klawisza. Pracę młoteczków można zobaczyć podczas gry z podniesioną klapą instrumentu. Klawiatura Natural Grand Hammer Action posiada identyczne wykończenie powierzchni każdego klawisza, jakie stosuję się w nowoczesnych fortepianach.

Istotą działania klawiatury Casio Celviano Grand Hybrid GP-500 jest oryginalny, trzy czujnikowy mechanizm młoteczkowy. Obejmuję on naturalną pracę młoteczka jak w instrumencie akustycznym oraz trzy czujniki ruchu, które mają za zadanie uchwycić dokładny rodzaj ekspresji, z jaką miał zamiar zagrać pianista. Ponieważ nie ma w środku fizycznie strun, repetycja oraz reakcja klawiszy jest maksymalnie realistyczna i pozwala na granie trylów oraz powtarzanie dźwięków z niesamowitą łatwością.

Specjalistycznie opracowany mechanizm klawiatury pianina

Wykończenie klawiszy w Casio Celviano Grand Hybrid GP-500 odznacza się doborem najlepszych materiałów. Do pokrycia białych klawiszy użyto akrylu, a do czarnych fenolu, czyli dokładnie tych samych materiałów, jakie stosuję się przy produkcji nowoczesnych fortepianów akustycznych. Każdy pianista odczuje komfort gry i znane wszystkim „czucie” klawiatury. To, co czyni ten mechanizm wyjątkowo realnym jest długość klawiszy. W prawdziwym instrumencie znaczącą rolę odgrywa ciężar oraz odległość młoteczka od początku klawisza. Przy zachowaniu tych samych odległości, do dyspozycji została oddana klawiatura o takich samych właściwościach pracy jak w fortepianie. Poziom dźwięku jest naturalnie zależny od miejsca uderzenia palca na całej długości klawisza.

Materiałem, z którego są zrobione klawisze Casio Celviano Grand Hybrid GP-500 jest to samo drewno, jakie używa się do produkcji klawiatury w fortepianach C. Bechstein. Ten wysokiej jakości świerk z Austrii, jest specjalnie suszony, by uzyskać odpowiednie właściwości, na długo przed procesem produkcyjnym. Przy budowie klawiatury brano pod uwagę pojedynczą pracę każdego z klawiszy tak, by wspólnie tworzyły pełnowartościowy mechanizm młoteczkowy. Nacisk położono na odwzorowanie różnic w obciążeniu oraz prędkości zwrotnej, pomiędzy każdym z klawiszy. Poza zwykłą detekcją szybkości uderzenia, przy wybieraniu próbki brzmienia uwzględnia się także specyficzny rozkład dynamiki klawisza, jaki istnieje w prawdziwych instrumentach.

Nowe funkcje i ogrom możliwości

Dzięki zastosowaniu funkcji Concert Play w innowacyjnym modelu Casio Celviano Grand Hybrid GP-500 pianista może bez wychodzenia z domu grać najznakomitsze kompozycję klasycznych mistrzów, pisane na fortepian i orkiestrę symfoniczną. Utwory Czajkowskiego, Pachabela, Smetany i wielu innych światowej klasy muzyków są gotowe do ćwiczenia oraz posiadają dwie opcje odtwarzania samego podkładu oraz podkładu wraz z fortepianem. By ułatwić ćwiczenie, istnieje także możliwość zwolnienia akompaniamentu do 80% szybkości.

Wbudowana w model Casio Celviano Grand Hybrid GP500 funkcja sceny to specjalne rozwiązanie dla osób poszukujących brzmienia najbardziej zbliżonego do zamysłu kompozytora, producent opracował aż 15 ustawień funkcji sceny. Na każde z nich składa się dobór odpowiedniej barwy, symulacji przestrzeni oraz wszystkich pożądanych efektów. Ta niezwykła funkcja to doskonała możliwość na interakcję z historią muzyki. Wybierz swojego ulubionego kompozytora i ciesz się brzmieniem instrumentu zbliżonym do jego czasów oraz przestrzenią, w jakiej mogła być wykonywana jego muzyka.

Wiele możliwości dzięki zaawansowanej technologii

Technologia cyfrowa, jaką od wielu lat stosuję się w tworzeniu nowoczesnych instrumentów, otwiera szereg możliwości, udogodnień i urozmaiceń do zastosowania podczas codziennych ćwiczeń. Najnowszy instrument, Casio Celviano Grand Hybrid GP500, posiada wszystko to, co współczesne pianino cyfrowe powinno posiadać. Do dyspozycji użytkownika jest możliwość nagrywania plików midi oraz plików audio. Ta druga opcja sprawia, że nasze najlepsze wykonania możemy w szybki i łatwy sposób udostępniać swoim najbliższym, bez potrzeby dodatkowego formatowania plików.

 

Dowóz wraz z rozłożeniem instrumentu w cenie!
Instrument objęty 5 letnią gwarancją, zapewniającą serwis w domu klienta.

[h1]Pianino cyfrowe Casio Celviano Grand Hybrid GP-500

Klawiatura: Natural Grand Hammer Action (wykonana z tego samego drewna, co klawiatury firmy C. Bechstein), 5 stopniowa czułość klawiatury
Brzmienia: 35
Polifonia: 256 dźwiękw
Głośniki: 16 cm x 2 + (10 cm + 5 cm) x 2
Pedały: Grand Pedal System, 3 pedały ( damper, soft, sostenuto) z funkcja pół-pedału oraz płynnej detekcji pozycji, 5 poziomów działania
Waga (w kg): 77
USB: 5
Źródło dźwięku: LCD podświetlany
Ustawienia: AiR Grand Sound Source
Efekty: Symulacje brzmieniowe: Rezonans tłumików, przydźwięku tłumików, odpowiedź młoteczków, rezonans strun, klapa instrumentu, rezonans pedałów, wybrzmienie pedałów;
Dostępne komponenty: tryb Duet, funkcje lekcji, zmiana oktaw, metronom, transpozycja, odstrajanie, zmiana temperamentów ( 17 ustawień), możliwość blokady panelu, otwarcie górnej klapy instrumentu, tryb słuchawkowy, funkcj
Tryb czterech rąk: Tak
Funkcje lekcji: Tak
Virtual Technician: Tak

Zapytanie o produkt: Casio Celviano Grand Hybrid GP-500 - Pianino cyfrowe

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!